Práce s kamenem

Kamenné prvky v zahradě

Práce s kamenem nás baví. Je to materiál, který se do zahrady hodí a navíc dovede vytvořit z průměrné zahrady netradiční. Dokážeme poradit s vhodným umístěním kamenných prvků, sami zvolit vhodný materiál a vše zhotovit.

Již klasikou jsou mezi zahradními prvky suché zídky. Navrhujeme zídky tam, kde je potřeba zmírnit svažitost terénu. Zídky stavíme pouze za použití štěrku a zeminy. Dokážeme postavit i silný val, který bude držet svah. Každou zídku zpravidla osazujeme sukulentními a suchomilnými rostlinami.

Šlapákové cestičky jsou také v oblibě. Tradičně se používají ručně opracované kusy ze žuly, ruly, porfyru a dalších odolných materiálů. Nášlapy pokládáme jednotlivě do trávníku nebo lze vytvořit celý chodník. Samozřejmostí jsou schody. Podle požadavků je možné vybrat materiál a plochu zhotovit pouze pochozí nebo zátěžově pojezdovou.

Netradiční architektonické prvky, jako je např. gabionová lavička, zaslouží pečlivou práci. Dle požadavku provádíme řemeslná díla nejen estetické ale i funkční hodnoty.