Pravidelná péče

 

Profesionální péče o zahradu

 

Profesionálně provedená údržba zahrady obnáší řadu výhod, vedle šetření vlastních sil. Jako kvalifikovaní zahradníci provádíme jednotlivé úkony s jistotou a díky zkušenostem i rychleji. Navíc odpadají možné nežádoucí následky po špatně provedeném zásahu, které se mnohdy opravují v horizontu několika let.

Pro naprostou většinu rostlin je ideální jarní řez. Při jarní údržbě je vedle řezu a střihu dřevin i trvalek důležité také dobré nahnojení. Pro aplikaci hnojiv používáme pomalu rozpustná hnojiva, která zajistí přísun živin v průběhu celého roku. Podzimní péče o zahradu zahrnuje začišťovací zahradnické práce, ostříhání suchých a odkvetlých částí, shrabání listí a podzimní hnojení. Není na místě provádět hlubší řezy.

V rámci údržby dále provádíme obrývání a vypletí záhonů a doplnění mulčovacího substrátu, střih a tvarování živých plotů

Řez ovocných dřevin

Provádíme odborný řez i tvarování ovocných dřevin, poskytujeme poradenství v oblasti péče o ovocné druhy, poradíme při výběru nových rostlin, jsme schopni zajistit sazenice běžně dostupných druhů ovoce dle požadavků zákazníka.

Řez ovocných dřevin provádíme zásadně na jaře. Dle druhu ovoce řežeme ovocné stromy od začátku března do konce května. Vedle ovocných stromů provádíme také řez bobulovin (rybízy, angrešty, borůvky, maliny, ostružiny, apod.).

Ovoce v žádném případě neřežeme na podzim. Naopak dodržujeme výsadbu ovoce téměř výlučně na podzim.

Péče o trávník

V rámci péče o trávník provádíme vertikutaci - vyčesání travního drnu a odstranění odumřelé stařiny a mechu - , dále pískování pro lepší růst trávníku a lepší vsakování srážek, aplikaci jarního startovacího anebo podzimního hnojiva a dosev.